Çiğ Köfte


 

Neva-le çiğ köfte, Adıyaman’a özgü özel formülüyle, el değmeden ve birinci sınıf kalitedeki malzemelerle üretilir. Et kullanılmadan üretilen Neva-le çiğ köfte, zengin besin değerlerine sahip içeriğiyle son derece sağlıklıdır. Çiğ köftenin protein ve B1 vitaminleri açısından zengin olması sinir ve sindirim sisteminin düzenlenmesine de yardımcı olur.


Kilo vermeyi kolaylaştırır: Çiğ köftedeki bulgur sadece suyla ıslatılır ve yoğurulur. Pişirilmediği için tüm besin değerleri oldukça etkilidir. Doyurucu özelliği bulunan bulgur tüketildiğinde uzun süre tokluk hissi sağlar. Yüksek müiktarda lif içeren bulgur, kilo kontrolünü kolaylaştırır..

Bağışıklığı güçlendirir: Neva-le çiğ köftede kullanılan baharatlar tam bir sağlık iksiri. Özellikle kullanılan kırmızı biber A vitaminine sahiptir. Bu vitamin sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir.

Kolestrolü düşürür: Etsiz çiğ köfte içinde yer alan isot ve pul biber, yüksek derecede E ve C vitamini içerir. Hatta bu C vitamini oranı portakaldan 3 kat daha fazladır. Çiğ köftenin düzenli tüketimi sonucu vücudunuz E ve C vitamini depolamış olur. Böylelikle yüksek kolesterolün düşmesi sağlanır. Aynı zamanda çiğ köfte içinde bulunan ceviz, kanın pıhtılaşmasını önler.

Folik asit içerir: Özellikle hamile kadınlar için önemli bir maddedir folik asit. Çiğ köftenin ham maddesi olan bulgurda folik asit oranı yüksektir. Hamile kadınların folik asit tüketimi bebeğin zeka gelişimini olumlu yönde destekler..

Grip için doğal ilaç: Nezle ya da grip olmadan önce çiğ köfte tüketirseniz, bağışıklık sisteminiz güçlenecek ve bol bol C vitamini depolamış olacaksınız. 


* Yarım Nevale 200 gr (1-2 Kişilik) 5 TL

* Tam Nevale 400 gr (3-4 Kişilik) 10 TL

* 1.5 Nevale 600 gr ( 5-6 Kişilik) 15 TL

* Aile Boyu Nevale 800 gr (7-8 Kişilik) 20 TL

* Jumbo Nevale 1000 gr ( 8-10 Kişilik) 25 TL